Velenje v norem zaključku do novih točk v Evropi

RK Gorenje Velenje PAUC Handball

Rokometaši RK Gorenje Velenje so na zadnji domači tekmi skupinskega dela Lige Evrope premagali goste iz Francije. Z rezultatom 33:32 je padel PAUC Handball, ki je vodil praktično cel drugi polčas. Velenjčani so šele v zadnjih dveh minutah rezultat obrnili v svojo korist in dosegli pomembni dve točki.

Tekma se je bolje začela za rokometaše Velenja, saj so najprej povedli z 1:0. Tu se ni končalo, saj je za vodstvo s 5 proti 1 že tretjič na tekmi zadel Timotej Grmšek. Vodstvo Velenjčanov se je povišalo, ko so povedli za pet zadetkov. Gostje so se na drugi strani zbrali in počasi ščipali hitro visoko vodstvo domače ekipe. Gol Kristjánssona v 15. minuti je že pomenil izenačenje na 9:9. Gledali smo hitro in eksplozivno tekmo, ki se je v prvem polčasu zaključila z minimalnim vodstvom Velenjčanov. Na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 19:18.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so hitro povedli za en in dva gola zadetka. Ekipi sta si izmenjavali gole in šele v 42. minuti je Kristjánsson povišal vodstvo PAUC-a na 24:27. Odgovor domačinov je bil nujen in je po dveh golih Predovića pomenil zmanjšanje na gol zaostanka. Zadnjih deset minut je bilo napetih kot že dolgo ne. Velenjčani so z golom Tajnika v 58. minuti povedli prvič po začetku drugega polčasa. Še enkrat je udaril Tajnik in zvišal na dva gola prednosti. Zadnji gol na tekmi je dosegel Loesch za goste in postavil končni rezultat 33:32

RK Gorenje Velenje : PAUC Handball – 33:32 (19:18)