Velika zmaga Ormoža nad Velenjem

Ormožani so na domačem parketu s srčno igro dosegli odmevno zmago nad rokometaši Velenja.

Od samega začetka smo spremljali nadvse izenačeno srečanje, Ormožani velenjskim favoritom niso pustili, da se odlepijo, čeprav so ti vseskozi držali korak pred nasprotnikom. Ormož je izid prvič poravnal v 16. minuti po zadetku Roka Zurana, nato pa zapravil napad za vodstvo. Gostje so to znali kaznovati in po seriji 4 zadetkov hitro povedli na 7:11. Toda v domačih vratih se je razbranil Tomislav Balent, po zaslugi katerega je Ormož proti koncu prvega dela znova ujel priključek. Moštvi sta na odmor odšli ob rezultatu 12:14 v korist Velenja.

V nadaljevanju je sledila igra gol za gol, podobno kot v prvem, pa so tudi v drugem polčasu Ormožani, tokrat po zadetku Bojana Cudiča, znova izenačili (17:17). Zuran je kasneje z dvema zaporednima zadetkoma svojemu moštvu priboril tudi prvo vodstvo (19:18). V ključnih zadnjih desetih minutah je z nekaj pomembnimi obrambami znova postregel Balent, Ormož pa je do zadnje sirene borbeno zadržal prednost in slavil veliko zmago (26:25).