Veszprem v Szegedu do +13!

Pick Szeged si je pred polno domačo dvorano (približno 8300 navijačev) želel zagotoviti zmago in s tem ugodno izhodišče za povratno tekmo v Veszpremu. A zgodilo se je vse prej kot to…

Pick Arena ni bila pripravljena na masaker, ki se je zgodil na prvi tekmi 1/8 finala. Varovanci Momirja Ilića so leteli po igrišču že od samega začetka, ko je mrežo Szegeda iz črte sedmih metrov načel Gašper Marguč. Gostje so tekmo otvorili s štirimi zadetki, domači so svoj prvi gol dosegli šele v 12. minuti, ko je po podaji Bombača zadel Sebastian Frimmel. Zgodba uvodnih minut se je nadaljevala, prvi polčas se je zaključil z gromozansko razliko. Pick je v prvem delu tekme dosegel le 7 zadetkov, prejel pa kar 20. Gašper Marguč je do konca prvega dela imel že 8 zadetkov.

Drugi polčas so nekoliko bolje odprli domačini, ki so 42. minute  razliko 13 golov zmanjšali na 10. To pa je bilo premalo in prepozno. Sledil je vnovični nalet Veszprema, zadnjih 10 minut pa je tekma potekala gol za gol. Moštvo Juana Carlosa Pastorja se je po zadnjem žvižgu vrnilo v garderobo sklonjenih glav in neulovljivo razliko 13 zadetkov (23:36).

Prvi strelec tekme je bil Gašper Marguč, ki je bil uspešen 11x ob 12 poskusih (4/4 sedemmetrovke). Pri domačih so največ zadetkov dosegli Bogdan Radivojević (6), Miguel Martins Soares (5) in Borut Mačkovšek (4). Dean Bombač se ni vpisal med strelce, Matej Gaber pa zaradi poškodbe ni bil v postavi.