Veszprem v Zlatorogu premočen nasprotnik za Celjane

Rokometaši RK Celje Pivovarna Laško so v 7. krogu Lige prvakov proti Veszpremu doma izgubili z rezultatom 33:40.

Madžarski prvak Veszprem, ki je ena najboljših ekip ta trenutek v Evropi, je bil tokrat premočan nasprotnik za mlado celjsko ekipo. Gostje so namreč vodili od prve do zadnje minute, a borbenosti Celjanom zagotovo ni za očitati. Ena najbogatejših ekip, v kateri ne manjka zvezdnikov, je hitro prišla do prednosti. Marguč je v 8. minuti povedel Madžare v vodstvo treh zadetkov prednosti in te prednosti do konca niso več izpustili iz roke. Tudi Celjani so imeli svoje trenutke in navduševali s hitro igro, v katero pa se je prikradla kakšna napaka preveč, da bi ogrozili goste.

V začetku 2. polčasa so Celjani malo zapretili in lovili priključek. V 36. minuti je Janc zadel za rezultat 20:24, a kaj več danes Celjanom ni uspelo. Vseeno so pustili nov dober vtis v elitni Ligi prvakov. Navdušil je predvsem 17-letni Mai Marguč, ki je iz desnega zunanjega položaja dosegel, kar 5 zadetkov in bil na trenutke nerešljiva uganka za goste. Prvi strelec domačih je bil Tim Cokan s sedmimi zadetki. Dobro tekmo je imel tudi Rok Zaponšek, ki je na koncu zbral 9 obramb.

VIR IN FOTO: RK CPL