Trikratni zmagovalec EHF Lige Prvakinj Györi Audi ETO KC je po zasluženi zmagi nad CSM Bucuresti postal finalist. S to zmago ima Györ možnost, da postane prva ekipa, ki je v petih letih osvojila štiri evropske lovorike.

Prvi polčas so bolje odprle rokometašice Györa, saj so zmagovalke Lige prvakinj 2016 potrebovale več kot deset minut, da so dosegle svoj prvi zadetek na tekmi. Prvi zadetek za Romunke je dosegla Cristina Neagu, ki je v letošnji sezoni osvojila naziv najboljše leve zunanje igralke v Ligi prvakinj. Po njenem doseženem zadetku je bil rezultat 1:3. Györ je v sredini prvega polčasa zamenjal način obrambe na bolj odprto 3-2-1, ki je omogočal romunskim rokometašicam doseganje zadetkov s črte. Kljub trem zaporednim zadetkom krožne napadalke Oane Manee je Györ uspel zadržati prednost dveh golov v prvem polčasu, ki je bil zaznamovan s številnimi lepimi zadetki Anite Görbicz.

Nekaj njenih zadetkov si lahko pogledate v spodnjem videu:

S pomočjo odličnih obramb vratarke Jelene Grubišič je CSM Bucuresti iskal priključek v drugem polčasu. S trdno obrambo 6-0 so prisilile nasprotnice igrati na daljše napade, medtem ko je vratarka Grubišičeva s svojimi obrambami držala soigralke v igri za finale. V 40. minuti so Romunke z golom Cristine Neagu prišle na vsega gol zaostanka. Odpor romunskih rokometašic ni trajal dolgo, saj so Madžarke z dvema hitrima goloma uspele zopet povečati svojo prednost. V 50. minuti je rezultat znašal 20:16. V zadnjih minutah tekme je CSM igral s sedmimi igralkami v polju in bil kaznovan z lahkimi prejetimi zadetki z druge polovice igrišča. Do konca srečanja so Madžarke uspele zadržati svojo prednost in se veselile nastopa v velikem finalu, ki bo na sporedu danes ob 18. uri (tekma za 3. mesto pa ob 15.15).

Kari Aalvik Grimsbø, Vratarka Györa:
»Pred tekmo smo se zavedale, da bomo morale za zmago pokazati odlično obrambo in sodelovati z vratarkami, to je bil ključ do našega uspeha. Ostale smo sproščene in osredotočene skozi celotno tekmo ne glede na dogajanje na igrišču. Vemo po kaj smo prišle in zelo sem srečna za današnjo predstavo.«

CSM Bucuresti : Györi Audi ETO KC 20 : 26 (10 : 12)

CSM BUCURESTI: Neagu 6, Kurtovič 4, Manea 4, Mehmedovič 3, Gullden 1, Jörgensen 1, Curea 1, Hagman, Niombla, Udristoiu, Grubišič, Agylon, Frafjord, Jacobsen, Bazaliu

Izključitve: 4 min

7-metrovke: 2/4

Györi Audi ETO KC: Groot 7, Görbicz 5, Oftedal 5, Amorin Taleska 4, Bodi 2, Broch 2, Althaus 1, Gonzales Alvarez, Grimsbø, Kiss, Mørk, Hansen, Puhalak, Fodor, Pal, Afentaler

Izključitve: 6 min