Zadnja polfinalna vozovnica pripadla Francozinjam

Zadnja polfinalna vozovnica na svetovnem prvenstvu v Granollersu je pripadla reprezentanci Francije, ki je z rezultatom 31-26 ugnala Švedsko. Drugi sredin četrtfinalni obračun je ponudil precej več napetega rokometa, saj so na prvem Norvežanke precej bolj gladko odpravile Rusijo.

V prvem polčasu smo lahko spremljali povsem izenačen rokomet, ekipi pa sta vodili izmenično. Reprezentanca Švedske je sicer v dveh fazah prvega dela igre uspela priti do prednosti z dvema zadetkoma (1-3 in 9-11), a so Francozinje vsakič brez večjih težav vrnile v srečanje. Polčas se je tako zaključil s tesnim izidom, 15-15, ki je napovedoval zanimivo nadaljevanje v drugem polčasu.

V drugem delu igre je Francija hitro prevzela pobudo. Do izenačenja s 17 goli so Švedinje še držale korak, nato pa je Francija s serijo 5-0 pobegnila nasprotnicam in jim v nadaljevanju precej otežila delo. Do konca srečanja se Skandinavke niso približale na manj kot tri gole zaostanka in na koncu so morale priznati težak poraz.

Francozinje so imele na tekmi kar tri dobro razpoložene igralke. Alicia Toublanc, Coralie Lassource in Laura Flippes so se med strelke vpisale kar štirikrat medtem, ko so imele Švedinje izrazito razpoloženo strelko zgolj v Nathalie Hagman, ki je zadela devetkrat.

V polfinalu se bo Francija merila z Dansko, tekma bo na sporedu v petek ob 17.30. Istega dne se bosta ob 20.30 na drugem polfinalnem dvoboju srečali Norveška in Španija.