Zagorje do prve zmage v sezoni

V modri skupini 1. ženske rokometne lige, so rokometašice RŽK Zagorje prišle do prve letošnje zmage. Boljše so bile od zasedbe ŽRK Litija, z rezultatom 25:21.

V prvem polčasu smo bili priča zelo izenačenemu dvoboju. Več zbranosti ob koncu prvega polčasa pokazale Zagorjanke, ki so na odmor odšle z dvema goloma prednosti (11:9). V drugem polčasu so svojo prednost le še povečevale, v 37. minuti so ušle že na 5 golov razlike, nato pa svojo prednost vzdrževale do konca.

Za zmagovalke je Ivana Nikolič dosegla 8 golov, pri zasedbi iz Litije pa je Špela Bajc dosegla 6 golov.

Na drugi sobotni tekmi sta se pomerili ekipi ŽRK Krka Novo Mesto in RK Zelene Doline Žalec. Po odličnem začetku, so gostujoče rokometašice v 5. minuti povedle z 0:5. Novomeščanke so že do konca prvega polčasa uspele stopiti prednost in na odmor so odšle z minimalno prednostjo (12:13). V drugem polčasu so nadaljevale v visokem ritmu, tekmice niso uspele več razvijati svoje igre z začetka tekme in zmaga je ostala na Dolenjskem.

Za Novo Mesto je Erin Novak dosegla 9 golov, Tjaša Žener in Laura Cerovak sta jih pri Žalčankah dosegli 7.

Na prvi petkovi tekmi 7. kroga so rokometašice Velenja prišle do pomembne zmage v gosteh pri ŽRK Trgo ABC Izola. Z zmago so se točkovno izenačile z gostiteljicami. Začetek tekme je bil zelo izenačen, a so na odmor rokometašice Velenja odšle s prednostjo dveh golov (10:12). V drugem polčasu Velenjčanke niso popuščale, v 45. minuti so povedle že za 4. A domačinke se niso predale, ob koncu tekme so se nekajkrat nevarno približale. V zadnji minuti so prišle le na gol zaostanka, a so Štajerke vzdržale in se zasluženo veselile zmage.

Pri domačinkah je bila strelsko najbolj razpoložena Sara Hodžič, ki je dosegla 6 zadetkov, pri gostjah pa so Nika Oder, Adrijana Černivec in Nastja Ferenc vse dosegle pet zadetkov.

Celjske rokometašice so v letošnji sezoni v odlični formi. Na tekmi proti ŽRK Ptuj so si pot do zmage tlakovale z odlično igro v prvih 8 minutah, ko so povedle z 0:6. Ob polčasu je razlika znašala 8 golov (7:15). Ključna za zmago je bila odlična obramba in lahko zadetki iz protinapadov. V drugem delu so Ptujčanke zaigrale bolje, prednost ni pretirano naraščala in zmage z 20:29 so se veselile rokometašice ŽRK Z’Dežele.

Jasmina Pišek se je pri Celjankah izkazala z 9 zadetki, v domači zasedbi pa je bila najbolj razpoložena Minea Kolenko, ki je prispevala 10 golov.

Tekmo med RK Krim Mercator in ŽRK Mlinotest Ajdovščina bomo spremljali v sredo, 3. novembra ob 19.15.