Zaključek zanimivega 6. kroga Lige prvakov

Včeraj se je zaključil 6. krog Lige prvakov. Sledi tritedenski premor od tekmovanja v tej ligi.

Wisla Plock SSA : Telekom Veszprem 26:30 (14:15)

Izenačen prvi polčas na tekmi tedna je bil pravo nasprotje temu kar se je zgodilo kasneje v drugem delu tekme. Drugi polčas so domačini začeli odlično in povedli z rezultatom 20:17. Sledila je kompaktnejša obramba madžarskih prvakov, ki so na krilih R. L. Schmidta (11 zadetkov) napravili delni izid 9:2 v svojo korist.  Gostje do konca tekme niso popustili in s tem zadali Plocku prvi poraz v domači dvorani. Gašper Marguč je za Veszprem prispeval 3 gole.

Paris Saint Germain : FC Porto 32:30 (17:15)

Tekmaca sta prikazala napet prvi polčas. Parižani so le enkrat povedli za tri zadetke, kar pa je uspelo Portugalcem izničiti. Po čvrstejši obrambi v drugem polčasu in s pomočjo odličnega Elohim Prandija (11 golov) so se Parižani odlepili na 7 golov prednosti v 42. minuti. Igralci Porta vseeno niso vrgli puške v koruzo in tekmo pripeljali do milejšega poraza kot je poprej kazalo.

Lomza Industria Kielce : Pick Szeged 37:30 (22:14)

Poljaki so začeli udarno. V 18. minuti so vodili z rezultatom 14:5 in pripeljali prvi polčas do zaključka v katerem ni bilo možnosti za preobrat. Eden od razlogov za takojšnjo prevlado Kielc, je domači vratar Adreas Wolff. Po vodstvu 29:18 so domačini rahlo upočasnili tempo igre, kar je dalo Madžarom možnost za znižanje rezultata na 31:27. Kljub zmanjšanju razlike, pa so tekmo domači vseeno zaključili mirno. Za Kielce sta Moryto in Sićko zadela po sedemkrat, pri Szegedu pa: Alustiza in Martins po petkrat, Matej Gaber trikrat, Šoštarić, Mačkovšek in Bombač so zadeli en zadetek.

FC Barcelona HB : HBC Nantes 34:29 (16:17)

45 minut se je tekma odvijala po načrtih Francozov. Katalonci so  v drugi polovici drugega polčasa uspeli ostati zbrani, medtem ko so se njihovi nasprotniki zlomili pod pritiskom. Največ zadetkov(6) pri Špancih je dosegel krožni igralec Ludovic Fabregas, en gol  manj pa Blaž Janc. Thibaud Briet je za Francoze dosegel 8 zadetkov od 8 poskusov. Katalonci tako po šestih krogih ostaja edina ekipa z maksimalnim možnim izkupičkom točk.

GOG Handbold : SC Magdeburg 33:32 (13:16)

Najbolj vroča tekma tega dneva se je odvijala najdlje na severu. Tekma se je skozi oba polčasa odvijala gol za gol. Ekipi sta si v prvem polčasu izmenjali vodstvo, končna razlika ob polčasu, pa je bila največja na tekmi. Drugi polčas je danska ekipa začela odlično ter s tem izničila nemško prednost. Magdeburg na tekmi ni več uspel povesti. V zadnji sekundi je končni rezultat postavil Emil Wernsdorf Madsen. Kristjansson in Smits sta pri Magdeburgu zadela vsak 10 golov, pri domačih pa je Madsen nasprotnikovo mrežo zatresel osemkrat.