Zarabec klonil proti Kataloncem, slovenski kvartet uspešen proti Elverumu

Slovenski kvartet je prišel do pomembne domače zmage proti Elverumu. Pick Szeged je končno spet odigral tekmo v Ligi Prvakov. To je bila šele njihova 4 tekma in njihova želja po zadetkih je bila še posebaj izrazita. Dosegli so jih namreč 36.

Elverum se je sicer v prvem polčasu dobro držal, Szeged si je priigral največ 2 zadetka prednosti, polčas pa so končali z vodstvom 17:15. V drugem delu so hitro dodali plin in povedli za 5, to pa jim je uspelo po seriji 3-0. Tekmo so nato mirno pripeljali do konca in zmagali za 7. Odlično tekmo je odigral Nik Henigman, ki je dosegel 4 gole. Sledil mu je tudi Dean Bombač, ki je dodal 3. Matej Gaber je dosegel 1 gol in garal v obrambi, večino časa je v obrambi preživel tudi Borut Mačkovšek, ki se je umes preizkusil tudi na levem krilu.

V Barceloni smo videli derbi med Barco in Kielom. Gledali smo lahko odlično tekmo, polno lepih akcij in zadetkov. V prvem polčasu se nobeni ekipi ni uspelo preveč odlepiti, Kiel je največ vodil za 2, Barca pa za 3 zadetke, polčas pa se je končal v prid Barcelone, ki je vodila 13:12.

V drugem polčasu smo gledali izenačen dvoboj, na koncu pa je Kiel popustil in Barca je stopnjevala ritem ter prišla do druge zmage v enem tednu proti Kielu. Odlično je branil Kevin Moller, ki je zbral 18 obramb. Domen Makuc je dobil veliko priložnosti za igro in jo odlično izkoristil z 4 goli in nekaj lepimi asistencami. Jure Dolenec je dosegel 4 gole, Blaž Janc pa 1. Na drugi strani je Miha Zarabec nadaljeval z svojo strelsko formo in dosegel 5 golov, največ v svoji ekipi.

Rezultati Liga Prvakov:

Pick Szeged : Elverum 36:27(17:15)Henigman 4, Bombač 3, Gaber 1 za Szeged

PSG : Porto 29:28(15:11)

Barcelona : Kiel 29:25(13:12)Makuc 4, Dolenec 4, Janc 1 za Barco, Zarabec 5 za Kiel