Zasavski El Clásico pripadel Dolanom

Včeraj je bil v 1. B ligi na sporedu večni Zasavski derbi med rivaloma RK DOL TKI Hrastnik in RD Rudar Trbovlje. Derbi so rutinirano dobili rokometaši Dola, ki so tako osvojili že svojo tretjo zaporedno zmagov ligi.

Tekma se je pričela izenačeno, nato pa so Dolani postopoma prevzeli pobudo in ves čas ohranjali minimalno prednost. V prvem polčasu je blestel vratar Rudarja Kris Žibert, ki je ob živce spravljal dolske rokometaše. Prvi del tekme se je končal s prednostjo Dola (12:14).

Tudi v drugem polčasu je odlično delo v vratih opravljal Žibert, ki je svoje soigralce držal v igri za morebitno točko ali zmago. Rudar je do 43. minute uspešno pretil tekmecu, takrat pa so Dolani povedli s +3 in se nekoliko odlepili. Do konca tekme so gostje rutinirano tekmo pripeljali do konca in se veselili četrte zmage med 1. B ligaško konkurenco.

Dolani so se tako s tretjo zaporedno zmago v gosteh zavihteli na 5. mesto lestvice. Rudar s petimi odigranimi tekmami in dvema osvojenima točkama zaseda 10.