Šmartno ponovno na krilih Justina do zmage

Šmartno je v 6. krogu 1. B DRL gostilo Brežice. Ekipi sta bili pred tekmo na lestvici dokaj blizu, ločila ju je zgolj ena točka, zato smo pričakovali napet obračun. Šmarčani so po začetnem zaostanku rezultat preobrnili in slavili z dvema zadetkoma prednosti – 32:30 (17:16).

Tekmo so bolje začeli gostje iz Brežic, ki so srečanje odlično odprli. V 8. minuti je bil rezultat 2:5, a so domači dokaj hitro izničili prednost tekmeca. Pet minut pred koncem polčasa so igralci Šmartnega izenačili na 13:13 in do konca prvega dela igre povedli za zadetek. Polčas se je končal pri izidu 17:16.

Takoj na začetku drugega dela so si domačini priigrali 2 zadetka prednosti in jo do 50. minute še povišali, ko je strelec tekme Andraž Justin zadel za 30:25. Brežičani so nato stopili na plin in do izteka 60. minute znižali zaostanek, a jim je za preobrat zmanjkalo časa. Tekma se je končala z 32:30.

Šmartno je tako z vknjiženima dvema točkama na lestvici poskočil na 7. mesto, medtem ko so Brežičani padli na predzadnje, 13. mesto.

Po dvotedenskem premoru bo naslednji krog odigram 9. novembra, ko Šmartno gostuje v Krškem, Brežice pa bodo doma pričakale Rudar.