Celjani v drugem polčasu leteli po igrišču Lige prvakov!

V sklopu 5. kroga Lige prvakov je v celjski dvorani zlatorog gostoval norveški Elverum. Ekipi sta bili pred tekmo – tako kot PPD Zagreb – še brez točk, zato je bil obračun med Norvežani in Celjani tako še večjega pomena. Tekmo so Celjani zaradi poškodbe morali igrati brez Domna Makuca,a to jih ni ustavilo, saj so premagali tekmeca z 32:25.

Prvi gol na tekmi je pripadel Celjanom, a so gostje v 9. minuti povedli za 2 zadetka (3:5). Napad Celja do 12. minute nikakor ni stekel, saj so zadeli le 4 zadetke. Skandinavci so praktično iz vsakega napada prišli do zadetka, kar je v 19. minuti opazil tudi trener Celjanov Tomaž Ocvirk, ki je moral pri rezultatu 9:11 reagirati s prvo minuto odmora. Odločitev Ocvirka se je izkazala za odlično, saj so celjski rokometaši z delnim izidom 2:0 prišli do izenačenja na 11:11.

Celjani so sicer imeli kar tri zaporedne priložnosti, da bi povedli, a so naredili 3 zaporedne napake v napadu, kar so gostje iz Norveške izkoristili in ponovno povedli za 2 zadetka (11:13). Celjani so nato po dveh obrambah Klemna Ferlina in dveh zaporednih zadetkih ponovno izenačili (13:13). Do konca polčasa je rokometašem Elveruma uspelo priti do minimalne prednosti (14:15).

IZ GARDEROBE PRIŠLI PREROJENI CELJANI

Tudi v začetku drugega polčasa smo spremljali podobno igro kot v prvem. V napadu so Celjani naredili preveč napak, da bi se povsem priključili in povedli, kar so gostje s pridom izkoriščali. So pa tudi igralci Elveruma v napadu naredili kar precej napak, a žal celjski rokometaši niso kaznovali norveških napak z zadetki.

V 5. minuti nadaljevanja pa so domačini izenačili na 15 in nato z zadetkom preko celotnega igrišča tudi povedli z 18:17, kar jim je dalo še dodatnega zagona. V 40. minuti so Celjani prvič na tekmi prišli do prednosti dveh zadetkov, ko je po prodoru gostujočo mrežo zatresel Diogo Silva. Z nekaj zaporednimi obrambami se je ponovno izkazal Klemen Ferlin in svojim soigralcem vlil še dodatno samozavest v napadu. Celjani so svojo prednost še povišali in gostujoči trener je bil primoran vzeti svojo prvo minuto odmora v drugem polčasu.

Sedem minut pred koncem so Celjani povedli z 29:23 in gostujoči trener je vzel še svojo zadnjo minuto odmora. V drugem polčasu se je zares razbranil igralec tekme Klemen Ferlin, ki je zbral 15 obramb. Do konca tekme so Celjani še dokončno zmleli norveško ekipo, tako da se je tekma končala z rezultatom 32:25.