Slovan zanesljivo nadaljuje juriš na 1. mesto

Ljubljanski Slovan je še edina ekipa, ki v letošnji sezoni 1. B DRL ni oddala še niti ene točke. Tudi tokrat proti RK Grosuplje so bili izjemno zanesljivi in tekmo dobili s kar 10 zadetki razlike. Končni rezultat je bil 36:26.

Grosupeljčani niso mogli dolgo držati koraka z ambiciozno ekipo Slovana, ki v letošnji sezoni zares prikazuje izvrstne igre. Že v 9. minuti srečanja so domačini iz Kodeljevega vodili z 8:3 in nato svojo prednost le še višali. Do konca polčasa so gostje iz Grosuplja popolnoma “razpadli”. V zadnjih 5 minutah prvega dela igre so dosegli zgolj 1 zadetek in Slovan je prišel do vodstva z 18:11.

V drugem polčasu je takoj na začetku Slovan nadaljeval s tempom iz prvega polčasa in zelo hitro povedel že za 10 zadetkov. To prednost so nato domači igralci držali vse do konca srečanja in jasno je bilo, da bo Slovan vknjižil novi dve točki in se še bolj zasidral na 1. mestu lestvice. Pred zasledovalci iz Ivančne Gorice, ki so v izredno dramatični tekmi premagali Ljubljano, imajo Kodeljevčani 3 točke prednosti. Tekma se je končala s 36:26.

V naslednjem krogu, ki bo čez 14 dni, bo Slovan gostoval pri sosedih iz Iga, Grosuplje, ki so sedaj padle na 11. mesto lestvice, pa gostijo Dolane.