Drama med SVIŠ-em in Ljubljano pripadla domačim

V sklopu 6. kroga 1. B DRL smo v Stični spremljali dvoboj med domačo ekipo SVIŠ-a in gosti iz MRK Ljubljane. Kdo bo zmagovalec oziroma ali ga bomo sploh dobili, nismo vedeli do zadnjega piska sirene. Dobili pa smo ga šele po pisku, ko je strel iz 9m zadel Matic Košir za končnih 31:30.

Tekmo so izjemno začeli Ljubljančani, ki so povedli s 3:0. Zdelo se je, da domačini v napadu nimajo rešitev za izjemno trdno gostujočo obrambo. V 13. minuti so ljubljanski rokometaši povedli že s 7:3 in prednost držali vse do 26. minute, ko so jo domačini počasi začeli manjšati. Zadnje 4 minute polčasa so se odvile po željah domačinov, ki so uspeli do odmora izid poravnati na 14:14.

DRUGI POLČAS IZENAČEN

Zaključek prvega dela igre je dal Ivančanom krila, na katerih so pričeli drugi polčas in takoj povedli za 2 zadetka (16:14). Ljubljančanom je čez nekaj minut uspelo izenačiti, a zadetka za vodstvo niso uspeli zadeti. Vse do 55. minute smo spremljali igro “gol za gol”, nato pa so se domačini odlepili za 3 zadetke. Ampak gostje iz Ljubljane se niso kar predali.

SLEDILA JE DRAMA

Dvajset sekund pred koncem polčasa so izenačili in sledil je zadnji napad SVIŠ-a na tekmi. Ljubljanska obramba ni dopustila strela, naredili so prekršek za 9 metrovko. Žogo je v roke vzel Matic Košir, se nagnil v “eret”, ljubljanski blok se je “odprl” in sledil je zmagoviti zadetek za 31:30.

VIDEO SI POGLEJTE TUKAJ!

Ivančani so se z zmago pomaknili na 2. mesto lestvice, medtem ko Ljubljančani ostajajo na 6. mestu.

Po dvotedenski pavzi v naslednjem krogu ljubljanski rokometaši doma igrajo proti Črnomlju, SVIŠ pa se odpravlja na gostovanje k Škofljici.