Črnomelj na domačih tleh presenetil Šmartno

V sklopu 8. kroga 1. B DRL je Črnomelj gostil Šmartno. Pred tekmo so bili Šmarčani 3 točke oddaljeni od Črnomlja, a so se jim z zmago s 34:30 Črnomaljci približali na zgolj točko zaostanka.

Prvi polčas je bil dokaj izenačen vse od začetka pa do 25. minute. Nobena ekipa si ni priigrala višje prednosti od 2 zadetkov. Pet minut pred koncem prvega dela igre pa so domačini stopili na plin in dopustili zgolj še en zadetek v njihovi mreži, medtem ko so zadeli 4 in tako prišli do prednosti 19:15.

Na začetku drugega polčasa so gostje iz Šmartnega prišli malce bližje nasprotniku, ko so po njihovega najboljšega strelca Andraža Justina zadeli za 20:18, a so domačini ponovno stopili na plin in v 43. minuti povedli s 27:22. Prednost pa so gostje hitro stopili in že 5 minut kasneje prišli do enega gola zaostanka, do preobrata pa jim ni uspelo priti. Črnomaljci so do konca tekme svojo prednost povišali na 4 gole in tekmo končali z novima dvema točkama na kontu (34:30).

Na lestvici so se tako igralci Črnomlja približali Šmartnemu na točko zaostanka – Šmartno jih ima 8 in zaseda 7. mesto, Črnomelj pa je trenutno 8. na lestvici s 7 osvojenimi točkami.

V naslednjem krogu Črnomelj gostuje pri Škofljici, Šmartno pa bo doma pričakalo Rudar.