Dolani premočni za Ižance

Še tretja tekma, ki je bila v 1. B DRL odigrana v petek, je bila med Dolom in Mokercem iz Iga. V drugem polčasu so si zmago priborili domačini, ki tako s tekmo manj ostajajo na tretjem mestu in držijo stik z vrhom lestvice.

Dolani so v tekmo vstopili odločno in že v 6. minuti povedli s 5:2. Prednost so držali vse do 20. minute, ko so gostje iz Iga uspeli izid preobrniti v svojo korist. Ampak Dolani so do konca prvega dela igre uspeli ponovno pridobiti prednost 3 zadetkov in tako so na odmor odšli pri rezultatu 15:12.

Tako kot v prvem polčasu, so se Ižanci tudi v drugem približali na zgolj zadetek zaostanka, a Dolani kaj več od tega niso dopustili. Iz minute v minuto so domačini svojo prednost višali in na koncu se je semafor ustavil pri 32:25.

Najboljša strelca tekme sta bila Klemen Brilej (Dol) in Denis Tabakovć (Mokerc), oba 11 zadetkov.

Dolani tako z novima dvema točkama ostajajo na 3. mestu lestvice (imajo tekmo manj, saj je bilo srečanje v Grosupljem na polovici prekinjeno), Ižanci pa so se iz 5. mesta pomaknili mesto nižje.

V naslednjem krogu Dolani gostijo predzadnje Brežičane, Ižanci pa v domači dvorani pričakujejo Radečane.