Brežice po zimskem premoru prerojene

V petek smo spremljali tekmo med domačimi Brežicami in gosti iz Črnomlja. Ekipi, ki se borita za obstanek v 1. B DRL, sta tekmo pričakali v povsem drugačnem vzdušju. Brežice so v prejšnjem krogu presenetile favoriziran Ig, Črnomelj pa je v seriji porazov, iz katere se ne izvleče že od konca novembra. Po prvem delu prvenstva so Brežice zasedale zadnje mesto, a so sedaj igralci ujeli zmagovalno serijo in se tako dvignili na 10. mesto. Od Črnomlja so bili boljši s 36:27.

Že takoj na začetku tekme so Brežice z visokim tempom nakazale, da si želijo še tretje zaporedne zmage. V 7. minuti so domačini vodili s 5:2. Kaj višje od prednosti 3 zadetkov v prvem polčasu Brežičanom ni uspelo “pobegniti”. Polčas se je končal s 17:15.

V drugem delu igre so najprej gostje iz Črnomlja izenačili na 18:18, a so Brežičani hitro vzeli niti igre v svoje roke. V 38. minuti so spet povedli za 3 (21:18). Črnomaljcem je počasi zmanjkovalo moči, tako da niso več mogli slediti tempu, ki so ga narekovali domači igralci. Med 40. in 50. minuto so gostje zadeli zgolj dvakrat, kar so Brežičani izkoristili. Do konca tekme so si priigrali visoko prednost 9 zadetkov (36:27) in tako slavili tretjo zaporedno zmago.

V drugem delu prvenstva so Brežice poleg Slovana edina še neporažena ekipa.