Ptujčanov pustni vikend ni zmotil

Ptujska Drava je v petek ob 20. uri gostila rokometaše Rudarja iz Trbovelj. V prejšnjem krogu sta obe ekipi vknjižili dve točki – Drava proti Šmarčanom, Rudar proti Škofljici. Glede na položaj na lestvici je tekma obetala napet potek, a so na koncu dokaj suvereno zmagali Ptujčani.

Prvi del prvega polčasa je potekal zelo izenačeno. Vse do 20. minute sta bili ekipi oddaljeni zgolj gol ali dva. Nato pa so domači izkoristili črne minute Črnomaljcev in si do polčasa priigrali 7 zadetkov prednosti. Po 30 minutah je na semaforju kazalo 15:8.

Drugi polčas je minil v bolj izenačenem duhu, gostom iz Trbovelj pa ni uspelo ogroziti zmage Drave. Prednost domačinov je skozi celoten polčas variirala med 6 in 8 zadetki, na koncu so slavili s 27:21.

Z zmago je Drava na lestvici preskočila Rudar. Po odigranih 16 tekmah so Ptujčani sedmi, Rudar pa zaseda osmo mesto.