Šmartno poglobilo krizo Grosuplja

Igralci Grosuplja so v letošnji sezoni novinci med druščino prvobeligašev, saj so se med njih uvrstili iz 2. DRL. Trenutno se krčevito borijo za obstanek v ligi, a jim v drugem delu sezone ne gre po načrtih. Po dveh porazih jih je tokrat premagalo še Šmartno. Šmarčani so v lanski sezoni prišli do 8. mesta v 1. B ligi, tudi letos pa se gibljejo nekje v zlati sredini lestvice.

Začetek tekme med Grosupljem in Šmartnim je bil zelo izenačen. V 12. minuti so sicer gostje povedli za 3 zadetke (4:7), a so Grosupeljčani hitro vzpostavili ravnotežje in že v 15. minuti izenačili na 8:8. Šmartno je nato v 25. minuti ponovno povedlo (13:15), a so domačini hitro preobrnili rezultat. Čez 2 minuti so že vodili za gol (16:15). Polčas se je končal z golom gostujočih rokometašev, ko je za 16:16 zadel najboljši strelec tekme Andraž Justin.

Tudi začetek drugega polčasa je minil v duhu prvega dela igre. Izenačena tekma, kjer si je Šmartno priigralo gol ali dva prednosti, a so se domačini vselej vrnili. Tako je bilo vse do 55. minute. Takrat pa je domačim igralcem pošla moč, kar so gostje iz Šmartnega izkoristili. Povedli so najprej za 3 zadetke (29:32), nato pa svojo prednost še povišali na končnih 31:35.