Slovan brez težav upravičil vlogo favorita

Slovan še naprej zanesljivo jadra proti prvi ligi. V prvih dveh tekmah drugega dela so že skoraj iz boja za 1. mesto izločili tako Ivančane kot Ljubljano, zdaj pa so bili še boljši od Škofljice.

Svojo premoč so “ljubljanski tigri” pokazali že na začetku srečanja, ko so povedli s 5:0. Prvi gol za Škofljico je šele v 7. minuti dosegel Luka Kljun. Pri prednosti 5 zadetkov pa se Slovan ni ustavil. V 22. minuti so vodili že za 10 (14:4). Do konca polčasa je domačinom iz Škofljice sicer uspelo prednost Slovana zmanjšati, a nikakor s tem niso ogrozili vodstva gostov. Po 30 minutah igre je na semaforju pisalo 11:18.

Tudi drugi polčas ni minil nič drugače kot prvi. Slovan je dokaj hitro prišel do vodstva z 10 zadetki, a so igralci Škofljice uspeli zaostanek zmanjšali na 8. Do konca tekme sicer Slovanu ni več uspelo priti na dvoštevilčno prednost, a zmaga je bila na koncu vseeno visoka – +9 (18:27).