Sovič se je po tekmi zelo razgovoril

Državni prvaki iz Celja so po gromozanskih težavah dosegli drugo zmago v državnem prvenstvu. Po zanesljivi domači uvodni zmagi nad LL Grosistom Slovanom so drugi par točk osvojili po hudem boju na Koroškem, odpor žilavih gostiteljev pa so strli šele v končnici tekme.

“Prvi občutki po tekmi so zelo mešani. Vedel sem, da smo dobro pripravljeni, mogoče tudi Celje Pivovarna Laško ni bila kompletna, obenem pa imamo mi nekaj težav s poškodbami. Čestitam tekmecem za zmago. Mislim, da smo imeli priložnost, da jih presenetimo. Tekma se je dobro odvijala. Malo sem razočaran, saj smo šli malce medlo v to tekmo, s skoraj nekoliko preveč spoštovanja. Gostje so hitro naredili razliko, zabijali so nam lahke gole in to, na kar smo se najbolj pripravljali, nas je najbolj ubijalo. Po prvem polčasu smo zaostajali za šest zadetkov. Pozitivno je bilo to, da smo v garderobi vsi verjeli, da nismo dali niti polovico tiste prave borbe, ki smo je sposobni. V drugem polčasu smo gradili na nekaj taktičnih variantah, z obrambo 5–1 tudi zadeli in Celjani so imeli kar velike težave. Porabili smo ogromno moči, da smo jih ulovili. Res je da smo še neizkušena ekipa in tako naredili nekaj začetniških napak v ključnih trenutkih. Zaenkrat smo odigrali še premalo takih tekem in dejstvo je, da nimamo drugega kot priznati tekmecem, da so zasluženo zmagali. Morali bomo nadaljevati s treningi v tem stilu, iskati nove priložnosti in skušati napredovati tako individualno kot ekipa,” se je po tekmi razgovoril Sebastjan Sovič.

Igralec tekme: Josip ŠaracGLASUJTE TUKAJ