Ajdovke in Krimovke še vedno brez poraza

V 1. ženski rokometni ligi je bil po reprezentančnem premoru ponovno čas za nove obračune. Zmage so se veselile rokometašice Krima Mercatorja in Ajdovščine.

Rokometašice Krima Mercatorja so v sredo odigrale prvo domačo tekmo sezone, proti ekipi Ženskega rokometnega kluba Z’DEŽELE. Le dan kasneje, pa so rokometašice Velenja gostile Ajdovke.

-> RK KRIM MERCATOR : ŽRK Z’DEŽELE (16:12) 37:22
Radičević 8 (3), Stanko in Abina 4; Bon Brzin 9 (5), Novak 5.

Krimovke so si že v začetku polčasa priigrale manjšo prednost, a so jim Celjanke vztrajno sledile in v 18. minuti z zadetkom Ize Bon Brzin vodile za tri zadetke (7:10). Kljub manjšemu vodstvu Celjanke žal niso bile dovolj natančne pri strelih na gol in so na odmor odšle s štirimi zadetki zaostanka. V drugem polčasu so Krimovke le še povečale prednost in tekmo končale z rezultatom 37:22.

Pri Krimu je bila z osmimi zadetki najboljša strelka Jovanka Radičević, pri Celjankah pa z devetimi Iza Bon Brzin.

-> ŽRK VELENJE : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 20:37 (11:18)
Ferenc 4 (2), Oder 3 (1); Abina 10 (1), Fegic 6.

Skozi celoten prvi polčas so v vodstvu bile varovanke Jana Žbogarja. Velenjčanke so se jim dobo upirale, a žal  v zadnjih minutah naredile preveč napak, kar so Ajdovke izkoristile. Polčas se je končal z rezultatom 10:17. Drugi polčas so bolje otvorile rokometašice Ajdovščine, ki so prednost še povečale in tekmo končale z rezultatom 20:37.

Pri Velenju je bila najboljša strelka s štirimi zadetki Nastja Ferenc, pri Ajdovščini pa Ana Abina z desetimi zadetki.