Ajdovke v Izoli niso dopustile presenečenja

Rokometašice ajdovskega Mlinotesta po šestih odigranih tekmah modre skupine v 1. ženski rokometni ligi ne poznajo poraza. Na petkovem gostovanju v Izoli so svoje delo opravile nadvse zanesljivo in zmagale s 35:17.

Na dvoboju dveh primorskih ekip Ajdovke niso gostiteljicam, za katere je bila to druga prvenstvena tekma v razmaku 48 ur, dopustile niti najmanjših možnosti za presenečenje. Že v uvodu tekme so prevzele pobudo in jo držale vse do zadnjega zvoka sirene v izolski dvorani Kraška.

Mlinotest so Živa ČopiUrša Zelnik in Nuša Fegic v 3. minuti popeljale do vodstva s 3:0. Trije zadetki so ekipi tudi v 16. minuti (6:9), nato pa je gostujoča zasedba dodala na plin. V štirih minutah so z nizom 4:0 prednost več kot podvojile, tudi v nadaljevanju pa povsem nadzirale potek tekme. V 35. minuti je bila razlika prvič dvoštevilčna (11:21), najvišja pa je znašala 18 golov, kolikor je ekipi ločil tudi končni rezultat.

Za Trgo ABC Izolo sta Teja Treven in Taira Naderević zadeli po štirikrat. Za Mlinotest Ajdovščino je osem zadetkov, od tega štirih iz prav toliko strelov s sedmih metrov, prispevala Slađana Perazić, šest jih je dodala Nuša Fegic.

V naslednjem krogu se v modri skupini obeta veliki derbi, na katerem bodo Ajdovke na domačem igrišču gostile ljubljanski Krim Mercator. Obe ekipi sta na dosedanjih šestih tekmah vpisali prav toliko zmag.

V nedeljo bo na sporedu še obračun celjske zasedbe Z’dežele in Žiher hiš Ptuja – Ormoža. Dvoboj med Litijo in Krko je prestavljen.

Prva tekma kroga je bila že odigrana, na njej je Krim Mercator visoko ugnal Velenjčanke.

IZJAVI PO TEKMI:

Maša Beningar, rokometašica ŽRK Trgo ABC Izola: “V tekmo smo dobro vstopile, vendar smo nato storile preveč napak. Pozna se odsotnost igralk ter vratarke. Prvi polčas smo zaključile z ugodnim rezultatom, v drugem pa nam je žal zmanjkalo moči. Ajdovke so to izkoristile. Upam, da na naslednji tekmi zaigramo v popolni postavi in pokažemo boljšo igro.”

Lara Bratina, rokometašice ŽRK Mlinotest Ajdovščina: “Držale smo se našega dogovora, kar se je poznalo na rezultatu. Borile smo se do zadnje sekunde. Priložnost za igro smo dobile vse igralke.”