Ajdovščina skoraj do presenečenja

V prvi tekmi 21. kroga 1.B rokometne lige za moške so predzadnji rokometaši Ajdovščine skorja pripravili presenečenji in odščipnili točko Mokercu iz Iga. Domači rokometaši so z zadnjim golom na tekmi zmagali z rezultatom

Na tekmi, kjer smo videli kar 32 minut izključitev in sta kar 2 igralca, zaradi treh 2-minutnih izključitev morala tekmo zaključiti nekoliko prej, smo videli zelo izenačeno tekmo. V prvi polovici prvega polčasa smo videli igro “gol za gol”. Med 16. in 18. minuto so gostje, kateri krvavo potrebujejo točke za obstanek, naredili delni izid 0:3 in prvič povedli z 6:8. Do konca prvega polčasa so prednost ohranili in odšli na odmor s prednstjo 13:15.

Tudi v drugem polčasu smo videli izenačeno tekmo, kjer so domači v 41. minuti uspeli izenačiti na 18 in v 46. minuti so domači prvič povedli za +2 (22:20), ter v 49. minuti za +3 (24:21). Gostje so v 54. minuti uspeli izničiti prednost domačinom in izenačiti na 24:24. Do predzadnje minute smo ponovno videli igro “gol za gol”. Domači so v predzadnji minuti uspeli zadeti za vodstvo 28:27. Po drugi minuti odmora gostujočega trenerja Pergarja v zadnji minuti so rokometaši Ajdovščine krenili v napad za izenačenje, kjer pa so izgubili žogo. Tudi domači trener Šimon je vzel zadnjo minuto odmora na tekmi in dal navodila svoji ekipi kako zadržati prednost do konca tekme, kar jim je tudi uspelo.

Pri gostih je Peljhan dosegel 11, Janez Koren pa 4 zadetke. Pri domačih bil najboljši strelec Tabakovič z 10. zadetki, 7 je dodal Matevž Žagar.

Rokometaši Ajdovščine ostajajo na predzadnjem mestu in lahko za žalujejo za izgubljeno priložnostjo. Mokerc je z 23. točkami na solidnem 6. mestu.

ŠD Mokerc KIG – RK Ajdovščina 28:27 (13:15)
športna dvorana IG, gledalcev: 70, sodnika: Luka Šebek in Dejan Colner

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 4 obr., Žagar Ž., Žagar M. 7, Petek, Comino 2, Legen 1, Štamcar, Kastelic 8 obr., Makivič, Kalabič 4, Gorišek 1, Tabakovič 10, Leš 3
Trener: Roman Šimon

RK Ajdovščina: Krauthaker, Štancar, Velikonja 2, Koren J. 4, Planc, Svetik 2, Peljhan 11, Vidic 1, Stanič, Pelicon 2, Gregorc 12 obr., Bratina, Vunjak, Breznikar 2, Bratina, Koren M. 3
Trener: Jurko Pergar

Izključitve: ŠD Mokerc KIG 18 minut, RK Ajdovščina 14 minut

7metrovke: ŠD Mokerc KIG 6/8, RK Ajdovščina 4/4

Mokerc v naslednjem krogu gostuje pri Slovanu, Ajdovščina pa je preložila primorski derbi v 22. krogu proti Izoli, ki bo 12.4.2019 in bo naslednjo tekmo odigrala 6.4.2019 v Murski Soboti proti zadnjeuvrščenemu Pomurju.