Bliskovit uvod v drugi polčas strl Dobovo

Rokometni klub Celje je nocoj v dvorani Zlatorog gostil Dobovo. Favorizirano Celje je brez večjih težav prišlo do zmage.

Domače moštvo je bolje krenilo v tekmo in prišlo do hitrega vodstva s 3-1 in 4-2. Pod zadetkih Gala Marguča in Matica Suhaležnika so Celjani povedli že s 7-2, v nadaljevanju polčasa pa držali prigarano prednost. V 23. minuti je Dobova izničila zaostanek in se z zadetkom Željka Šukića približala na 9-8. Dobova je vztrajno lovila priključek in tako v zaključku polčasa najprej tudi izenačila na 11-11 in nato ušla na 11-13, kar je bil tudi izid polčasa.

V drugem polčasu so Celjani pokazali povsem drugačen obraz. Polčas so odprli z neverjetnim delnim izidom 12-1 in tako v 45. minuti vodili s 23-14. Dobovčanom je po tej siloviti seriji padla motivacija in možnosti za kakršnkoli pozitiven izid so splavale po vodi. Celje je tako prišlo do zmage z 29-18.