Koprčani v napeti končnici boljši od Škofjeločanov

RD Urbanscape Loka

Rokometaši RD Koper so odšli na gostovanje v Škofjo Loko, kjer so jih pričakali rokometaši RD Urbanscape Loka. Pred tekmo so Škofjeločani zasedali tretje mesto na lestvici lige NLB in v dvoboj vstopili z enim porazom. Na drugi strani so Koprčani v dvoboj vstopili na krilih zmage in osmem mestu na lestvici.

Tekma se je začela precej zanimivo, saj je kapetan Škofjeločanov Matic Pipp, porumenel že v prvi minuti. Šele v tretji minuti smo videli prvi gol, ki ga je za Koprčane dosegel Tine Poklar. Koprčani vodstva od te minute naprej niso spustili iz rok. Po rumenem kartonu Darka Cingesarja in golu Andraža Makuca, se je Koper prvič na tekmi oddaljil za dva gola razlike. To je še povišal in na premor odšel z vodstvom štirih zadetkov in rezultatom 10:14.

Drugi polčas se je začel po željah gostov, ki so v 37. minuti vodili že za sedem golov. Po golih obeh Jesenkov se je zaostanek Urbanscapa znižal na tri gole le osem minut kasneje. Po 50. minuti smo spremljali napet in izenačen dvoboj, saj je bila razlika le dva gola. Gol Žige Smolnika dve minuti pred koncem je zapisal končni rezultat in zmago Kopra, ki je tako vpisal že dve zaporedni zmagi. Na drugi strani so domači rokometaši vpisali drugi zaporedni poraz.

Končni rezultat – RD Urbanscape Loka : RD Koper – 22:24