Boj za prvaka v 1.B še ni odločen

V derbiju kroga oz. prvenstva se rokometašem Slovenj Gradca ni uspelo maščevati za poraz v Ljubljani. Tudi tokrat so bili Slovanovci boljši in so pred polno dvorano v Slovenj Gradcu zmagali z rezultatom 31:32.

Nekoliko boljše so tekmo odprli gostje, ki so v 9. minuti povedli z 4:6 in kasneje še 5:7. Med 10. in 18. minuto pa strelski mrk Ljubljančanov, kar so domači izkoristili in z delnim izidom 5:0 povedli z 10:7. Do konca prvega polčasa in zadnjima dvema zadetkoma v prvem polčasu so svojo prednost še nadgradili v 17:13.

Sledil je začetek drugega polčasa, kjer so gostje v 9. minutah najprej izenačili na 20, potem pa še povedli z 20:21. v 43. minuti so ponovno povedli domačini z 23:22. Med 44. in 57. minuto pa smo videli minimalna vodstva gostov katerim je vedno sledilo izenačenje domačih. V predzadnji minuti pa so gostje zadeli za vodstvo 30:32. Domači so iz 7-metrov znižali na 31:32, vendar je ostalo premalo časa, da bi s tesnim pokrivanjem po celem igrišču domači igralci prišli do žoge. Slovan se je veselil velike zmage, že druge nad vodilno ekipo prvenstva.

Pri gostih sta največ zadetkov dosegla Skušek in Enej Jovičič, ki sta dosegla po 8 zadetkov – skupaj polovico zadetkov svoje ekipe. Pri domačih niti 9 zadetkov Pajta in 6 zadetkov Cvetka ni pomagalo.

Slovenj Gradec je še vedno na prvem mestu s točko prednosti pred Izolo in tremi točkami prednosti pred Slovanom in Krškim.
Slovan bo po vsej verjetnosti vozovnico za 1. ligo iskal v svoji dvorani proti Izoli, ki bo 26.4.2019.

RK Slovenj Gradec 2011 – RD LL Grosist Slovan 31:32 (17:13)
športna dvorana Slovenj Gradec, gledalcev: 600, sodnika: Jože Humek in Rok Škvarč

RK Slovenj Gradec 2011: Orter 2, Cvetko 6, Bulovič 2, Yankovskyy An., Pajt 9, Podstenšek 1, Šiljeg, Lesjak 2, Jagodič 1, Šol 5, Štaleker, Poklič 2, Tajnik, Yankovskyy Al. 1, Ošlovnik, Soldo
Trener: Sebastjan Sovič

RD LL Grosist Slovan: Grum 1, Jovičič S. 3, Serdinšek Ekart, Marinček 2, Krivic 1, Budalič, Skušek 8, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel 3, Furdi 1, Jovičič E. 8, KLjun, Hočevar, Sankovič 3, Atanasov 2
Trener: Aleš Repina

Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 6 minut, RD LL Grosist Slovan 12 minut

7metrovke: RK Slovenj Gradec 2011 3/4, RD LL Grosist Slovan 3/4

Slovenj Gradec v naslednjem krogu gostuje v Brežicah, medtem ko Slovan gosti Mokerc.