Brana: “Kljub slabemu začetku smo pokazali pravi obraz”

Včeraj je bila ob 19. uri v Športni dvorani Trebnje odigrana uvodna tekma jubilejne 30. sezone lige NLB. Nasproti sta si stali zasedbi Trima in Kopra. Videli smo lahko dobro predstavo obeh ekip, tekma pa je bila napeta vse do zadnjih minut. Koprčani so prevladovali v prvem delu tekme, v drugem polčasu pa so Trebanjci nadoknadili zaostanek in na koncu zmagali z minimalno prednostjo 25:24.

“Prva tekma v Ligi NLB je za nami. Kot smo pričakovali, je bil obračun zelo zahteven. Dali smo vse od sebe, kljub slabšemu začetku. Pokazali smo pravi obraz in gradili svojo igro. V soboto nas že čaka povratna tekma s Portugalci in gremo naprej,” je po tekmi povedal igralec tekme Urh Brana, ki je bil s 15 obrambami eden ključnih mož za zmago svoje ekipe.

LIGA NLB, 1. KROG:
Sreda, 2. septembra, ob 19.00 (Športna dvorana Trebnje):
RK Trimo Trebnje – RD Koper 25:24 (13:14)

RK Trimo Trebnje: Tomić 3 obrambe, Brana 15 obramb; Rašo, Višček, Didovič 4, Grojzdek, Dobovičnik, Hamidović Sarak 2, Kotar 7, Kamnikar, Potočnik 1, Udovič, Grbič 2, Cirar 4, Florjančič 1; Trener: Trener: Uroš Zorman.

RD Koper: Jelovčan, Logar; Jovičič 5, Dolenc, Žagar 2, Pavlović 2, Poklar 7, Konjević, Moljk 1, Smolnik, Zugan, Marić 1, Makuc, Planinc, Kete 5, Breznikar 1; Trener: Uroš Rapotec.