Branilke naslova začele z zmago, do prvega kompleta točk tudi Čehinje

V areni Zlatorog svoje tekme igra tudi skupina D. V skupini D nastopajo Romunija, Norveška, Češka in pa branilka naslova Madžarska. V prvem krogu sta si nasproti stali Madžarska in Romunija ter Norveška in Češka.

MADŽARSKA : ROMUNIJA  27:19 (12:11)
Kajdon 8; Bors 5

Kot že rečeno so Madžarke na zadnjem prvenstvu osvojile naslov evropskih prvakinj, Romunke pa so osvojile končno 5. mesto. Nocoj pa so bile skozi večji del prvega polčasa boljše igralke Romunije, ki so bile vse do 25. minute v prednosti. Nato pa so nekoliko bolje zaigrale tudi Madžarke kar je bilo dovolj, da so na odmor odšle s prednostjo enega zadetka (12:11). So pa igralke Madžarske dobro igro s konca prvega polčasa prenesle tudi v drugi polčas in po delnem izidu 5:2 povedle s štirimi goli prednosti (17:13). Rokometašice Romunije enostavno niso več našle igre, ki jih je krasila v prvem delu tekme. Madžarke pa so kot branilke naslova to izkoristile in v 54. minute prišle do neulovljive prednosti devetih zadetkov (24:15). Do konca smo videli še nekaj golov tako da je bil končni rezultat tekme 27:19.

NORVEŠKA : ČEŠKA  25:28 (10:12)
Andersen M. 6; Konigova 8

Prvo presenečenje pa smo morda videli na drugi tekmi skupine D. Norvežanke, ki so bile bronaste na zadnjem prvenstvu so presenetljivo izgubile proti Čehinjam, ki na ženskih prvenstvih do 19 let do sedaj niso dosegale vidnih rezultatov. Čeprav v prvem polčasu nismo bili priča dominaciji nobene izmed ekip so na odmor s prednostjo dveh zadetkov odšle Čehinje (10:12).Drugi polčas so bolje odprle Norvežanke, ki so celo povedle z golom prednosti (13:12), a so reprezentantke Češke hitro vrnile udarec in po delnem izidu 1:6 vodile za štiri (14:18). Do konca smo sicer spremljali zelo dinamično tekmo, a se igralkam Norveške na več kot dva zadetka ni uspelo približati. Končni rezultat je bil 25:28.

Danes nas v skupini D čakata obračuna med Češko in Madžarsko, reprezentancama, ki sta si v uvodnem krogu priigrali zmage, ter Norveško in Romunijo, reprezentanci, ki sta v prvem krogu izgubili.