Francozinje in Hrvatice do prvih zmag

Skupina C, kjer nastopajo reprezentance Francije, Hrvaške, Avstrije in Črne gore, svoje tekme igrajo v dvorani Zlatorog. V prvem krogu so si nasproti stale Francija in Črna gora ter Avstrija in Hrvaška.

FRANCIJA : ČRNA GORA  29:20 (14:11)
Grandveau 10; Džaferović 7

Na zadnjem prvenstvu so Francozinje osvojile 8. mesto, medtem ko, so bile Črnogorke na 12. mestu. Že od samega začetka smo spremljali izjemno izenačen obračun z veliko menjavanja v vodstvu. Na polčas pa so s tremi zadetki prednostmi odšle Francozinje. Na začetku drugega polčasa smo vse do 40. minute spremljali izenačeno tekmo. Po delnem rezultatu 0:4 so si do 45. minute Črnogorke priigrale zadetek prednosti (18:19). V zadnjih 15. minutah pa so igralke Francije po delnem izidu 11:0 povedle z desetimi zadetki prednosti (29:19). Zadnji zadetek na tekmi pa so dosegle rokometašice Črne gore in postavile končni rezultat 29:20.

AVSTRIJA : HRVAŠKA 23:24 (12:13)
Dramac 9; Zrnić 8

Pričakovali smo izenačen obračun, saj sta si nasproti stali 10. in 11. uvrščena ekipa zadnjega prvenstva. In točno to smo tudi dobili. Ekipi sta igrali igro gol za gol. Dva zadetka (7:5) kar je bila največja prednost prvega polčasa so si priigrale Avstrijke. A v zaključku so po treh zaporednih golih povedle Hrvatice in na odmor odšle s prednostjo enega gola (12:13). Izenačena tekma se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Nekaj drame pa je bilo v zadnjih minutah tekme. Kot prvo so po delnem rezultatu 4:0, Avstrijke povedle z 22:19. A Hrvatice so vrnile s tremi zaporednimi zadetki in rezultat izenačile na 22:22. V končnici pa so imele več sreče igralke Hrvaške in so tako na koncu slavile z rezultatom 23:24.

Danes je na sporedu obračun med zmagovalkami prvih tekem, Francozinjami in Hrvaticami, ter poraženkami, Avstrijkami in Črnogorkami.