Edina tekma v skupini B pripadla Švedinjam

V dvorani Golovec svoje tekme igra tudi skupina B. Tam nastopajo reprezentance Švedske, Rusije in Slovaške. Igralke Portugalske pa so zaradi težav s koronavirusom nastop na tem prvenstvu odpovedale. Svojo tekmo sta tako danes odigrale le Švedska in Slovaška, Rusinje pa so imele danes še prost dan.

ŠVEDSKA : SLOVAŠKA 37:29 (20:12)
Axner 6, Lancz 8

Na zadnjem prvenstvu so Švedinje osvojile 13. mesto, Slovakinje pa so bile zadnje 16. . Igralke Švedske so začele silovito in hitro povedle z 8:3. Prednost so v prvem polčasu še večali in tako v končnici vodile že z enajstimi goli prednosti (19:8). Do konca polčasa so Slovakinje rezultat uspele nekoliko znižati, a so vseeno na odmor odšle z osmimi zadetki zaostanka (20:12). Na začetku drugega polčasa so Slovakinje po delnem izidu 0:3 zaostanek znižale na pet golov (20:15). A Švedinje so kljub temu tekmo brez težav pripeljale do konca in brez večjih težav slavile z rezultatom (37:29).

V skupini B bo danes odigrana tekma med Slovaško in Rusijo.