Danke in Nemke suverene na uvodnih tekmah

Začelo se evropsko prvenstvo za dekleta do 19 let, ki poteka v Sloveniji. Slovenke v dvorani Golovec nastopajo v skupini A skupaj z Nemčijo, Švico in Dansko. S slednjimi so reprezentantke Slovenije odigrale uvodni obračun prvenstva. Na drugi tekmi skupine A sta se pomerili reprezentanci Nemčije in Švice.

NEMČIJA : ŠVICA  30:23 (12:10)
Hampel 9; Emmenegger M. 8

Nemke so na zadnjem prvenstvu osvojile 9. mesto, medtem ko, Švicarke sploh niso nastopale. Po uvodnem naletu Švicark so rokometašice Nemčije hitro vzpostavile stik in nato tudi povedle. Po vodstvu s petimi goli prednosti (12:7) so rokometašice Švice do konca polčasa rezultat znižala na dva gola (12:10). Hitro na začetku drugega polčasa pa so Nemke razblinile vse dvome o zmagovalcu, saj so povedle s šestimi goli prednosti (16:10). Tekma se je končala z rezultatom 30:23, čeprav je bila najvišja prednost Nemk deset golov.

DANSKA : SLOVENIJA  31:17 (12:10)
Andersen 6; Novak 5

Na zadnjem prvenstvu so Danke osvojile 6. mesto, Slovenke pa predzadnje 15. mesto. Kot smo že poročali so igralke Slovenije proti Danski doživele pravi polom. V prvem polčasu so Slovenke še držale koraki z Dankami nato pa v drugem polčasu popustile. Nasprotnice so to s pridom izkoristile in si do konca srečanja priigrale štirinajst zadetkov prednosti (31:17).

Pred reprezentantkami pa je že danes nov tekmovalni dan. Slovenke se bodo pomerili z Nemkami, medtem ko, se bodo Danke udarile z Švicarkami.