Bregar: “Želimo si uvrstitve v četrtfinale”

Rokometašice RK Krim Mercator bodo v soboto, 13. marca 2021, gostovale v ruski prestolnici, kjer bodo odigrale povratno tekmo osmine finala DELO EHF Lige prvakinj proti CSKA-ju. Srečanje, na katerega Ljubljančanke odhajajo s popotnico petih zadetkov prednosti s prve tekme, se bo začelo ob 16. uri s prenosom na Arena Šport 1.

Izbranke Uroša Bregarja so na prvem srečanju v Areni Stožice, ki so ga dobile s 25:20 (12:11), pokazale, da jim ruske ekipe zares ležijo. Favoriziranemu CSKA-ju so se odlično zoperstavile, še posebej v obrambi, kjer je piko na i dodala, skozi celotno sezono odlična, Jovana Risović. Vratarka Krima je ubranila kar 26 strelov na njena vrata, ob tem pa dodala tudi zadetek v prazno mrežo. Z dobro igro v napadu so obrambo nadgradile razpoložene tigrice, s sedmimi zadetki Samara Da Silva Vieira, s šestimi Oceane Sercien Ugolin in s petimi Nataša Ljepoja.

Krimova dekleta v petek potujejo v Rusijo, kjer bodo poskušale ponoviti predstavo iz domače dvorane, a se zavedajo, da naloga še zdaleč ne bo lahka. Odigrati morajo še drugi polčas osmine finala in zadržati vsaj zadetek prednosti s prve tekme. V Moskvi jih čaka trenutno drugouvrščena ekipa v državnem prvenstvu Rusije, ki bo dala vse od sebe, da upraviči vlogo favorita in se uvrsti v nadaljevanje tekmovanja. Med izbrankami Jana Leslieja Lunda so v Ljubljani najbolj izstopale Polina Gorshkova s štirimi zadetki in Olga Gorshenina ter Ekaterina Ilina s po tremi, manjkala je ena izmed njihovih najboljših rokometašic Darya Dmitrieva.

Uroš Bregar, trener RK Krim Mercator:
“Tekmice bodo vložile vso znanje v to, da nas premagajo. Tokrat bo igrala tudi Dmitrieva. Smo v prednosti, a gremo neobremenjeno na pot. Ponoviti želimo obrambo, ki je bila na prvi tekmi z Risovićevo na čelu za čisto desetko ter nekoliko izboljšati napad. S srčno igro in hladno glavo gremo v povratni dvoboj. Prvi polčas bo psihološko najtežji, v drugem bo odločala taktika. Želimo si uvrstitve v četrtfinale.”

Nataša Ljepoja, krožna napadalka RK Krim Mercator:
“Naša naloga je, da ponovimo igro v obrambi. V napadu imamo še nekaj rezerve. Predvsem z zadnjih desetih minut prve tekme, ko nam je padla koncentracija. Definitivno nam ne bo lahko, saj bodo igrale pred navijači. Pomembno bo imeti hladno glavo in iti na zmago.”