Brežice zelo presenetljivo premagale četrtouvrščene

Največje presenečenje kroga so pripravili igralci Brežic, ki so v domači dvorani premagali favorizirane četrtouvrščene Ižance. Zmaga Brežičanov nad Mokercem je bila zaslužena in glede na razmerje na lestvici definitivno presenetljivo visoka (35:28).

Brežice so se z zmago dvignile na 11. mesto, kar jih za točko oddaljuje od izpada. Začetek tekme je bil zelo izenačen, vse do 12. minute, ko domačini povedli za 2 zadetka. Med 20. in 30. minuto Ižancem ni uspelo zadeti več kot 3-krat, kar so Brežičani izkoristili. Nabrali so si 6 zadetkov prednosti (17:11) in na odmor odšli popolnoma sproščeni.

V drugem delu igre smo gledali bolj izenačeno srečanje, kot ob koncu prvega polčasa. Domačini so sicer prišli do vodstva s +10 (30:20), a se je igralcem Mokerca uspelo vrniti na -6. Tekma se je končala z rezultatom 35:28 za Brežice, ki so tako “skočile” iz zadnjega mesta na 11.