BUGOJNO 2019: Slovenci po neverjetni drami v finale

Slovenska kadetska rokometna reprezentanca se nahaja na izredno močnem mednarodnem turnirju v Bugojnu. Po zmagi nad Katarjem, Bosni in Hercegovino in Poljsko so si naši fantje priigrali polfinale, kjer so se danes pomerili s Severno Makedonijo. Tekma definitivno ni bila za tiste s srčnimi težavami, saj so naši ob polčasu vodili za 7, na koncu pa komajda zmagali z golom prednosti.

Slovenska reprezentanca je tako prvi finalist sedmega turnirja “Rokomet je moja prihodnost” v Bugojnu 2019. Čeprav so v 40. minuti v dvoboju z Makedonci imeli veliko prednost 10 zadetkov (26:25), smo na koncu videli pravo dramo. Zadnji zadetek na tekmi smo videli v 56. minuti. Severnim Makedoncem je v zadnjih 20 minutah uspel delni izid 2:11. Ekipa makedonskega selektorja Danila Brestovca je imela kar trikrat priložnost, da se izid poravna, a se je vselej izkazal Jošt Juričan, ki je bil slovenski junak tekme. Velja pa tudi omeniti vratarja Luko Logarja, ki je zbral 15 obramb.