Celjani brez večjih težav opravili s Slovenj Gradcem

V Areni Zlatorog, hramu slovenskega rokometa, je ekipa RK Celje Pivovarna Laško v sklopu 22. kroga lige NLB gostila ekipo RK Slovenj Gradec 2011. Celjani so kot edina še neporažena ekipa letošnje sezone veljali za favorite, a vseeno so imeli na tekmi svoje načrte tudi Korošci, ki v spomladanskem delu sezone igrajo odlično. Tako smo si lahko nadejali izjemne rokometne predstave.

In prav takšno tekmo so tudi dobil. Tekmo so bolje odprli gostje, ki so v 5. minuti povedli z 2:4. Domači so rezultat hitro ujeli in izenačili na 4:4. Do 13. minute in rezultat 7:7 smo nato spremljali igro gol za gol. Kasneje pa so Celjani prestavili dve prestavi višje ter po delnem izidu 6:0 v 19. minuti povedli s šestimi goli naskoka (13:7). Slovenjgradčani so 8. minutni strelski post prekinili v 21. minuti po zadetku Roka Cvetka. Nekaj minut smo nato znova spremljali igro gol za gol v zaključku pa je sledil nov nalet gostiteljev. Tako so si v 28. minuti priigrali že deset zadetkov prednosti (20:10). Do konca polčasa je Korošcem zaostanek uspelo zmanjšati, a če za en gol. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 22:13.

Prva polovica drugega dela igre je minila v izjemno izenačenem ritmu. Prednost Celjanov se je vse skozi gibala med sedmimi in osmimi goli. Nato pa so nekoliko na plin stopili gostje in v 51. minuti zaostanek znižali “le” še na štiri zadetke zaostanka (31:27). Celjani pa so v zaključku tekme kot favorizirana ekipa znova prišli do nekoliko večje razlike in se na koncu veselili suverene zmage z rezultatom 39:31.

Pri domačih je bil z 8 zadetki najbolj razpoložen Radojica Čepić, pri gostih pa je bil s 7 goli strelsko najbolj razpoložen Miha Kotar.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : SLOVENJ GRADEC 2011  39:31 (22:13)