Ormožani do domače zmage nad Dobovo

Ormožani so se v 22. krogu pomerili z RK Dobovo in v domači dvorani slavili z rezultatom 31-25. Ormožani so se z zmago povzpeli na 10. mesto, pred današnje tekmece.

Ormožani so tekmo bolje začeli in v 10. minuti vodili z rezultatom 7-5. V uvodnih minutah je bil razpoložen predvsem Rok Žuran. V 16. minuti so si domačini priigrali že 4 zadetke prednosti. Prvi polčas so Ormožani dobili z rezultatom 14-12. Tudi drugi del so Ormožani odprli bolje in v 39. minuti po zadetku Davida Bogadija povedli z rezultatom 22-17. Vse bolj se je zdelo, da gostje ne bodo imeli moči za preobrat. Ko pa je v 48. minuti za vodstvo z rezultatom 26-19 zadel Nik Čirović. Ormožani so tekmo dobili z rezultatom 31-25. Ormožani so z zmago prehiteli Dobovo na 10. mestu lestvice Lige NLB.

Pri Ormožanih je 8 zadetkov dosegel razpoloženi Rok Žuran, 5 zadetkov pa sta dosegla David Bogadi in Bojan Čudič. Pri gostih je 7 zadetkov dosegel Ignjat Nešić. Ormož bo v prihodnjem krogu gostoval pri Ivančni Gorici, Dobova pa bo gostila rokometaše Slovana.