Loka odpravila Ljubljano

Rokometaši MRK Ljubljane v Škofji Loki niso uspeli presenetiti domačega moštva. Škofjeločani so prišli do končne zmage s 35-29.

Tekmo so bolje pričeli rokometaši RD Urbanscape Loka. Ljubljančanom so najprej dopustili 2 zadetka, nato pa prišli do neverjetne serije. MRK Ljubljana ni zadela vse do 12. minute v tem času pa je semafor kazal 11-2 v korist domačih. Strelski mrk Ljubljane je prekinil Matevž Jaklič. V nadaljevanju polčasa je domače moštvo držalo razliko in se na odmor odpravilo s prednostjo 20-13.

V drugem polčasu so Ljubljančani neuspešno poskušali izničiti zaostanek. Nekajkrat so razliko zmanjšali na -5, v 57. minuti celo na -4 (32-28), a gostitelji so ostali dovolj zbrani, da presenečenja niso dopustili. Najboljši strelec Škofje Loke je bil Grega Jamnik z 9 zadetki, Lovro Brulec jih je za Ljubljano dosegel 5.