Celjani na domačem terenu odpihnili Šmartno

Na današnjem uvodnem srečanju 15. kroga so rokometaši Celja v dvorani Zlatorog gostili RK Herz Šmartno. Celjani so povsem upravičili vlogo absolutnih favoritov, saj so goste nadigrali s kar 18 goli prednosti (36-18).

V samem začetku srečanja so rokometaši Šmartnega še nekako držali stik s Celjani, ki so sicer prišli do uvodnega vodstva z 2-0. Andraž Justin je v 10. minuti zadel šesti gol za Šmartno in tako postavil rezultat 8-6. Od tega trenutka dalje pa se je gostujoče moštvo znašlo v težava iz katerih se več ni pobralo. Celjska prednost je rasla in v zaključku polčasa so Mlakar, Čepić in Cokan zadele trikrat zapored, ter postavili izid 18-10.

V drugem polčasu se je prevlada gostiteljev zgolj nadaljevala, Šmartno pa je tonilo v vse globlje brezno. Gostje so v tem delu igre zabili zgolj 8 zadetkov medtem, ko so jih Celjani dosegli kar 18. Ob gladki zmagi domačih je bil njihov prvi strelec Žiga Mlakar s 7 goli. Andraž Justin je za Šmartno prispeval 5 golov.