Celjani nemočni proti razigranim Nemcem

Rokometaši so pred nekaj glavo množico v dvorani Zlatorog odigrali tretjo tekmo skupinskega dela elitne lige prvakov. Gostili so ekipo Kiela, kjer nastopa tudi nekdanji član Celja in slovenski reprezentant Miha Zarabec. Rokometaši Kiela so v Celje prišli visoko motivirani na krilih pred nekaj dnevi osvojenega nemškega superpokala.

Celjani so tekmo odprli vrhunsko. V 5. minuti je bil rezultat na semaforju 5:0. S tem so trenerja Kiela Filipa Jicho v zelo zgodnji fazi srečanja prisilili v minuto odmora. Po minuti odmora so Nemci zaigrali kot prerojeni in v naslednjih sedmih minutah izenačili rezultat na 6:6 in tekma se je začela znova. Od tu naprej pa si minimalno pobudo imeli gostje. V nadaljevanju so si priigrali tri gole prednosti (8:11). A to ni bila najvišja prednost, ki so jo rokometaši Kiela imeli v prvem polčas. Ta je v prvem polčasu namreč znašala štiri zadetke. A rokometaši Celja so na odmor vendarle odšli s tremi goli zaostanka in s tem še imeli upanje za približanje morda celo preobrat v drugem polčasu. V 28. minuti so Nemci ostali brez igralca manj, saj je rdeči karton prejel Pavel Horak.

Začetek drugega polčasa je minil v igri gol za gol. Po slabih desetih minutah drugega polčasa pa so Nemci stopili na plin in tudi pokazali, da so favoriti tega dvoboja. Z delnim izidom 1:6 so v 43. minuti povedli z osmimi zadetki prednosti (17:25). Nalet gostov je moral z minuto odmora prekiniti domači strateg Tomaž Ocvirk. A Nemcev to tudi v nadaljevanju ni zmedlo. Celjane so držali na varni razliki in tekmo mirno peljali do konca. Prednost so do konca še višali in se na koncu ustavili pri enajstih zadetkih prednosti (24:35). Ta prednost bi lahko bila tudi za gol, saj so v zadnji minuti vodili z (23:35).

Pri Celjanih je bil s strelsko najučinkovitejši Kristjan Horžen, ki je nasprotnikovo mrežo zadel štirikrat, pri Kielu pa je s šestimi goli blestel Henrik Pekeler. Pri Nemcih je Miha Zarabec dosegel le dva gola, a je odlično razigraval svoje soigralce in ogromno pripomogel k zmagi svoje ekipe.