Celjani ostajajo neporaženi

Rokometaši Slovana so v 5. krogu Lige NLB v dvorani na Kodeljevem gostili ekipo Celja Pivovarna Laško in se jim dobro zoperstavili, vendar Celjanom je na koncu uspelo slaviti z rezultatom 34-29.

Tekma se je začela izenačeno, igralo se je gol za gol. Tak ritem tekme smo spremljali vse do 13. minute, ko so Celjani prvič na tekmi povedli s tremi zadetki prednosti po zadetku Tilna Strmljana. V 23. minuti so Celjani vodili že s 6 zadetki prednosti, ko je bilo 16-10. Zdelo se je, da je tekma že odločena, toda domači so se uspeli pobrati in rezultat polčasa je bil 19-15 v korist Celja.

Drugi del so bolje odprli Celjani, ki so razliko spet povišali na 6 zadetkov. Slovan je nato zaigral precej bolje in razlika 6 zadetkov se je hitro znižala na 3. Kaj več od tega pa domačim ni uspelo in Celjani so zasluženo slavili z rezultatom 34-29.

Pri domačih sta po 6 zadetkov dosegla Jaka Soršak in Blaž Pintar, pri gostih pa sta jih po 8 dosegla Gal Marguč in Aleks Vlah