Celjani osvojili tretje mesto SEHA GAZPROM lige

V tekmi za tretje mesto SEHA GAZPROM lige so Celjani premagali beloruski Meshkov Brest.

Celjani so odlično odprli srečanje. V 9. minuti so prišli do vodstva s 7:4. V 20. minuti je v igro vstopil talentirani sedemnajstletnik Domen Makuc, ki je z lepimi zadetki in asistencami ohranjal vodstvo Celjanov. Celjski rokometaši so na odmor odšli s prednostjo enega gola (15:14).

Drugi polčas so bolje začeli Belorusi, ki so kaznovali celjske napake v napadu in v drugi minuti nadaljevanja prišli do prvega vodstva na tekmi (16:15). Celjani so imeli kar nekaj težav v obrambi, saj je krožni napadalec Viachaslau Shumak postal nerešljiva uganka. Z odličnimi obrambami Urbana Lesjaka, ki jih je zbral 16, so celjski vitezi povečevali svojo prednost, ki je bila največ 4 gole. Borut Mačkovšek je zaradi treh dvominutnih izključitvah prejel rdeč karton, kar pa ni ustavilo celjskih rokometašev, saj so do konca srečanja ohranili svojo prednost in zmagali z rezultatom 31:28.

Branko Tamše:
»Čestitke mojim fantom za to predstavo. Brest je izjemno močna ekipa, ki je letos ugnala tudi Pariz, mi pa želimo ves čas napredovati in dvigovati raven našega rokometa. Danes smo igrali lepši, hitrejši in močnejši rokomet ter povsem zasluženo zmagali. Ni lahko tako težkih tekem odigrati v okrnjeni zasedbi, ki še dodatno izčrpa ekipo, zato še enkrat čestitke fantom. In pa seveda velika hvala Florijanom, ki so nas prišli spodbujati tako daleč, z navijanjem so nam dali dodatno energijo, ki je pripomogla k zmagi in upam, da smo jim z zmago olajšali pot nazaj.«

TEKMA ZA 3. MESTO SEHA GAZPROM LIGE:

HC Meshkov Brest : RK Celje Pivovarna Laško   28:31 (14:15)
Dvorana Jane Sandanski, Skopje, 2000 gledalcev, sodnika: Nikolić, Stojković (SRB)

Meshkov Brest: Pešić 1 obramba, Mijatović 9 (1) obramb; Rutenka 2, Yashchanka, Poteko 2, Nikulenkau 2, Shumak 5, Vukić 3 (1), Prodanović 1, Horak 5, Razgor 2 (1), Baranau 1 (1), Selviasiuk, Kuran, Shylovich 4, Astrashapkin 1
Trener: Sergej Bebeshko

Izključitve: 8 min

7-metrovke: 3/4

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 15 obramb, Panjtar 1 (1) obramba; Vujović, Jurečič 4 (1), Malus 1, Razgor 4 (1), Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj, Slišković, Makuc 5, Anić 3, Dujshebaev, Mačkovšek 5, Mlakar 7
Trener: Branko Tamše