Celjani po drami ohranili možnosti za izločilne boje

Celje Pivovarna Laško je bilo nocoj znova na delu v okviru rokometne Lige prvakov. Potem, ko so Celjani v četrtek ugnali Nantes so se danes pomerili še z ekipo Zagreba. Z Zagrebčani so se Grofje srečali že v oktobru. Takrat so jih v goste premagali brez večji težav (30-22). Tokrat je bila naloga precej težja, saj sta bili moštvi izenačeni do zadnjega, na koncu pa so rokometaši Celja uspeli priti do nove zmage, ki jo je z zadetkom za končnih 29-28 priboril Kristjan Horžen.

Celjani so pred tekmo vedeli, da za njih šteje zgolj zmaga, saj bi le z novimi točkami ohranili možnost za osvojitev šestega mesta, ki še pelje v izločilne boje. Za razliko od prvega srečanja v Zagrebu, ko so bili Celjani v popolni postavi, so tokrat manjkali Jan Grebenc, Filip Ivić in Tadej Kljun, saj imajo vsi trije težave s poškodbami.

V srečanje so bolje krenili Celjani, ki so ekspresno povedli s 3-1. Zagrebčani so hitro ujeli priključek, po podaji Ivana Laljeka je zadel Matej Hrstić in izenačil na 4-4. V nadaljevanju smo spremljali nekaj izenačene igre, ko so Celjani vsakič vodili za gol, a so jih gostje s Hrvaške vselej ujeli, nato pa je  Josip Šarac z dvema zaporednima zadetkoma vendarle priboril prednost z 8-6. V 22. minuti je Kristjan Horžen zadel za 10-7, kar je bila tudi najvišja prednost Celja v prvem polčasu. Na odmor so Celjani odšli z vodstvom za +2, saj je ob koncu na 14-12 znižal Luka Mrakovčić.

Celjani so si v drugem polčasu priborili še višje vodstvo. Najprej so povedli za +4, ko je Šarac zadel za 17-13, nekaj minut kasneje pa je Hrvat v dresu Celja zabil še za +5 (22-17). Če je že delovalo, da bo Celje prišlo do podobno zanesljive zmage kot v Zagrebu pa se je končnica srečanja sprevrgla v dramo. Celjani so Zagrebu dovolili nekaj serij zadetkov, kar so gostje zagrabili z obema rokama. V 52. minuti so z golom Hrstića zadeli za 26-26 in od tega trenutka dalje je bilo vse odprto. Celjani so sicer znova pobegnili za dva zadetka (28-26), a so se Hrvatje znova vrnili (28-28). Dve minuti pred koncem je Horžen zadel za ponovno vodstvo Celja in Zagreb v dramatičnem zaključku ni prišel do novega izenačenja.

Celjani so na ta način ohranili možnost za napredovanje v izločilne boje Lige prvakov.

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : PPD ZAGREB 29 : 28