Celjani po remiju proti Štajercem premagali Korošce

Najtrofejnejši slovenski moški rokometni klub je v preteklih dneh odigral dve pripravljalni srečanji. Ob koncu prejšnjega tedna so celjski grofje v domači dvorani igrali proti Mariboru, včeraj pa so se pomerili s Slovenj Gradcem.

Tekma proti mariboru je imela kar tri “polčase”. Igralo se je namreč 3×20 minut. Pri Celjanih sta se najbolj izkazala Poteko (6 golov) in Horžen (4 goli), pri vijoličastih pa je bil najuspešnejši Veselinović, ki je zadel 7-krat. Pri ekipi iz štajerske prestolnice sta se zelo izkazala tudi oba vratarja, ki sta skupaj zbrala 14 obramb (vsak 7). Tekma se je končala z neodločenim rezultatom 27:27.

Včeraj pa so aktualni prvaki igrali proti RK Slovenj Gradec 2011. Na gostovanju so prišli do zmage z 38:27.