Celjani težje od pričakovanj do novih dveh točk

Na edini odigrani tekmi 8. kroga sta se v dvorani Marof pomerila MRK Krka in RK Celje Pivovarna Laško. Dvoboj prvo in zadnje uvrščene ekipe na prvenstveni razpredelnici. Posledično so v tekmo kot veliki favoriti v tekmo vstopili rokometaši Celja, Krkaši pa so imeli v načrtu rezultatsko krivuljo obrniti na gor in s tem otežiti delo Celjanom.

Na začetku tekme smo spremljali zelo izenačen dvoboj. Novomeščani so takoj na začetku pokazali, da se nasprotnika niso ustrašili in v tekmo vstopili zelo motivirani. Po delnem rezultatu 4:0 in uspešno izvedeni sedemmetrovki Tilna Kukmana so domačini v 15. minuti tekmo povedli s tremi zadetki prednosti (8:5). S tem so prisilili gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka v minuto odmora. To je Celjane zbistrilo in so do 19. minute rezultat izenačili na 8:8. Tako je moral svojo minuto odmora vzeti tudi domači strateg Roman Zarabec. A gostje se tudi pri tem niso ustavili in nadaljevali in počasi bežali nasprotniku. V 27. minuti so tako prišli do šestih golov prednosti (9:15). V isti minuti pa so Celjani ostali brez Tilna Kodrina, ki je zaradi udarca v obraz prejel direkten rdeči karton.  Razlika šestih zadetkov je bila tudi ob polčasu in sicer 10:16. Celjani so v drugih 15. minutah prvega polčasa domačinom dovolili le dva gola. K temu je veliko pripomogel vratar Celjanov Miljan Vujović, ki je že v prvem polčasu zbral 8 obramb.

V začetku drugega dela igre so Celjani povedli že za osem zadetkov (10:18), nato pa nerazumljiv padec v igri. Rokometaši Krke so se najprej približali na štiri zadetke in s tem prisilili goste v minuto odmora.  Tudi po minuti odmora so domačini nadaljevali z odlično predstavo in v 43. minuti prišli le še na en gol zaostanka (20:21).  Rokometaši Celja so se vendarle nekoliko pobrali in si ponovno priigrali nekaj zadetkov prednosti (21:25). Gostitelji so imeli v nadaljevanju srečanja ogromno priložnosti, da bi se Celjanom dodatno približali in naredili zaključek tekme zanimiv, a je bilo nekaj tehničnih napak preveč. A Krkašem je to v nadaljevanju vseeno uspelo, ko so s trdo igro v obrambi Celjane prisili v zgrešene strele in tako v 58. minuti prišli na dva gola zaostanka (28:30). Celjani so vseeno zaključek pripeljali sebi v prid in sicer težje od pričakovanj domov odnesli novi dve točki in tako še vedno ostajajo brez poraza. Končni rezultat je bil 30:32.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Tilen Kukman, za goste je prav toliko zadetkov dosegel Patrik Leban.

KRKA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO  30:32 (10:16)