Celjani z veliko težav do nove zmage

Prva tekma sobotnega dne Lige NLB je pripadala ekipama RD LL Grosist Slovan in RK Celje Pivovarna Laško. Ljubljančani so na zadnjih dveh tekmah zabeležili dva poraza ter so imeli tako željo rezultatsko krivuljo popraviti, a pred njimi verjetno najzahtevnejša naloga v sezoni. Celjani, ki krepko držijo prvo mesto bi lahko z nocojšnjo zmago prednost se povišali, saj so njihovi največji konkurenti, igralci RK Trimo Trebnje le remizirali.

Po izenačenem začetku tekme so si kot prvi v 8. minuti nekoliko večjo prednost priigrali Celjani, ki so povedli s tremi goli prednosti (4:7). Gostje, ki so delovali bolje na začetku srečanja so v 13. minuti povedli že za pet golov (5:10). Nato pa so se prebudili tudi domači in do 19. minute zaostanek znova znižali na tri gole (9:12). Z minuto odmora je tako odreagiral celjski trener Alem Toskić. Le dve minuti kasneje so domači zaostanek znižale še za dodaten gol (11:13). Sledil je nov nalet Celja, ki so v 26. minuti po zadetku Tilna Kodrina povedli s štirimi goli naskoka (12:16). V 29. minuti so gostitelji po zadetku kapetana, Roberta Sankoviča rezultat izenačila na 17:17. Sledil je hiter odgovor gostov, ki so so do konca polčasa priigrali prednost dveh golov. Ekipi sta na odmor odšli pri rezultatu 17:19.

Po delnem izidu 2:5 so si Celjani do 40. minute znova priigrali prednost petih zadetkov (19:24). S tem so domačega stratega Aleša Repino prisilili v minuto odmora. A njegovim varovancem to ni pomagalo, saj so goste že v 42. minuti prednost povečali na sedem golov (19:26). Nato pa je pri rezultatu 20:26 sledila minuta odmora Celjanov, ki jim je kot se ji izkazalo izpodrezala krila. Najprej je v 48. minuti zaradi naleta v obraz rdeč karton prejel Ante Ivaković. To so s pridom izkoristili rokometaši Slovan in se približali le na tri zadetke (25:28). Gostitelji se še naprej niso predali in so tako ob koncu 56. minute zaostanek znižali samo še na gol zaostanka (29:30). Celjani pa so v zaključku vendarle vnovčili izkušnje ter niso dopustili presenečenja. Na koncu so se veselili zmage z rezultatom 29:32.

Pri domačih je z 10 zadetki izstopal Robert Sankovič, pri gostih je gol manj, torej 9 dosegel Tim Cokan.

LL GROSIST SLOVAN : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:32 (17:19)