Velenjčani v Mariboru do zanesljive zmage

Rokometaši RK Maribor Branik so v svoji dvorani v sklopu 18. kroga lige NLB gostili ekipo RK Gorenje Velenje. Velenjčani so si med tednom zagotovili nastop v osmini finala evropske lige, kjer se bodo pomerili s francosko ekipo USAM Nimes. Mariborčani so o treh zaporednih zmagah v preteklem krogu doživeli poraz, ki ga bodo skušali čim hitreje pozabiti.

Izjemno zaspan začetek tekme, saj smo v prvih 10. minutah srečanja videli le pet golov (2:3). Igra se je nato vendarle razživela. Gostje so povedli z dvema zadetkoma prednosti (2:4), a so domačini ekspresno rezultat izenačili. Po nekaj minutah igre gol za gol so si Velenjčani v 20. minuti znova priigrali dva gola prednosti (7:9). Gostje so bili v naletu. To je v 23. minuti potrdil Ibrahim Haseljić, ki je svoji ekipi priigrali tri gole naskoka (8:11). A aktualni državni prvaki se s tem niso zadovoljili in so tri minute kasneje prednost povišali še za dodaten gol (9:13). Nalet gostov je moral z minuto odmora prekiniti domači strateg Luka Žvižej. To mu je delno tudi uspelo, saj do zadnjih sekund prvega polčasa nismo videli gola. Polčas pa so z golom zaključili gostje ter tako na odmor odšli s prednostjo petih zadetkov (9:14).

Velenjčani pa so odlično odprli drugi polčas in po delnem izidu 1:6, v 36. minuti tekme povedli že z desetimi goli prednosti (10:20). Po minuti odmora je moral znova seči mariborski strateg. Gostje so nadaljevali z dobro igro v drugem polčasu in si do 42. minute priigrali prednost dvanajstih zadetkov (12:24). Tekma je bila tako praktično že odločena, vprašanje je bilo le še kakšna bo razlika ob koncu srečanja. V 46. minuti je prednost Velenjčanov znašala kar petnajst golov (12:27).  Mariborčani pa so nato začeli nižati zaostanek. V 51. minuti jim je najprej uspelo zaostanek znižati na deset zadetkov (17::27). V 56. minuti so domači zaostanek znižali na sedem golov (22:29), a kaj več od tega jim ni uspelo. Tekma se je končala s suvereno zmago gostov ob rezultatu 24:32.

Pri domačih je bil s 6 goli strelsko najbolj razpoložen Filip Jerenc, pri gostih pa je z 8 zadetki blestel Kenan Pajt.

MARIBOR BRANIK : GORENJE VELENJE 24:32 (9:14)