Koprčani na domačih tleh ugnali Slovenj Gradec

rd_koper

Koprčani so prišli do pomemebne zmage nad Slovenj Gradcem.

Tekma med šestouvrščenim Koprom in sedmouvrščenim Slovenj Gradcem se je po pričakovanjih začela zelo izenačeno. Do 10. minute srečanja se ni razlika v zadetkih povečala za več kot enega, nato pa so gostje do 14. minute Koprčanom pobegnili na tri gole prednosti (6-9). Gostje iz Slovenj Gradca so v naslednjih minutah uspešno branili prednost treh zadetkov, dokler se niso v 25. minuti domačini približali na gol razlike in dve minuti pred koncem polčasa prišli do izenačenja (16-16). V naslednjem napadu so Koprčani rezultat obrnili v svojo prid ter gol prednosti obdržali do polčasa (19-18).

V drugem polčasu so si rokometaši Kopra že po nekaj minutah odličnega rokometa priborili prednost štirih zadetkov (23-19). V 42. minuti so Koprčani z zadetkom Makuca prišli do rezultata 27-21, kar je pomenilo najvišje vodstvo na tekmi. Po nekaj napakah na obeh straneh je sledilo slabo obdobje domačih, katerega so znali izkoristiti rokometaši Slovenj Gradca, ki so se v 48. minuti domačim približali na dva zadetka (27-25). V naslednjih minutah so Koprčani spet pokazali svoj pravi obraz in v 56. minuti prišli do štirih zadetkov prednosti in goste prisilili v minuto odmora. Koprčani so zadnje minute tekme odigrali disciplinirano in prišli do zmage z rezultatom 35-32.

Pri domačih sta bila s 7 goli najboljša strelca Smolnik in Poklar, za goste pa je 10 zadetkov dosegel Cvetko.