Ormožani do pomembne zmage nad Ljubljančani

Nocoj ob 19. uri sta se na pomembnem obračunu za obstanek v ligi srečala RK Jeruzalem Ormož in MRK Ljubljana. Po napeti končnici so s 30-27 slavili Ormožani.

Tekma se je pričela pri po notah Ljubljančanov, ki so do 6. minute povedli z 1-4. Ljubljansko vodstvo so domači prvič resneje ogrozili v 17. minuti, ko je Tilen Kosi zabil za 9-10, a so gostje odgovorili z zadetkoma Marka Batagelja in Matevža Jakliča (9-12). Pred iztekom polčasa pa je Ormož vendarle prišel do izenačenja, ko je za 14-14 zadel David Bogadi. Po sedemmetrovki Bojana Čudiča so domači tudi prevzeli vodstvo, na odmor pa so odšli z minimalno prednostjo 17-15.

V drugem polčasu je Ormož obdržal pobudo v igri in povedel s +3. Rokometaši MRK Ljubljane pa se niso predali, ter z vztrajno igro prišli do izenačenja. V 46. minuti je Miha Tomšič dosegel drugi gol za 23-23. Lovro Brulec je Ljubljančane povedel do gola predosti (23-24) in gostje so v zadnjih 12 minut tekme vstopili s prednostjo.

V končnici tekme so se bolje znašli Ormožani. Najprej je Nejc Krabonja v 53. minuti poravnal izid (26-26), nato pa je ključno vlogo odigral Martin Hebar, ki je dosegel dva zaporedna gola v 56. in 58. minuti, ter tako odločil tekmo. Gostje se v zadnjih dveh minutah več niso uspeli približati domačim.

Prvi strelec Ormoža je bil s 6 goli Bojan Čudič, enako število jih je za MRK Ljubljana zabil Lovro Brulec.