Celjanke uspešne na gostovanju na Ptuju

Rokometašice ŽRK Z’dežele so s 23-36 ugnale ŽRK Žiher hiše Ptuj.

Tekme se je sicer pričela izenačeno, a so Celjanke hitro prevzele pobudo. Z delnim izidom 0-5 so ekspresno prišle do visokeva vodstva z 2-8 in tako že po enajstih minutah tekme pokazale po kaj so prišle na Ptuj. V 17. minuti je Katarina Regner poskrbela tudi za dvomestno prednost, ko je zabila za 3-13. Zaostanek domače ekipe je do polčasa samo naraščal, veliko težav so imele Ptujčanke v napadu, kjer je njihove poskuse odlično zaustavljala Tajda Tripković s kar 53% uspešnostjo! Rezultat ob polčasu je tako znašal 7-19 v korist ŽRK Z’dežele.

V drugem polčasu so gostiteljice poskušale nekoliko omiliti zaostanek. Na začetku polčasa je njihov zaostanek narasel, a so nato z zadetki Alje Polone Krasnič, Teje Luknjar in Asje Frangež znižale na 16-27. Po minuti odmora se je igra Celjank znova stabilizirala in srečanje so brez težav pripeljale do konca in do visoke zmage.

Prva strelka domačih je bila Minea Kolenko s 7 zadetki. Pri Celjankah sta jih po 7 dosegli Anika Strnad Zelen in Jasmina Pišek.